Rusija neće ostaviti bez odgovora mogući američki udar, na Iran.
Ovu tačku gledišta izneo je bivši savetnik Pentagona Daglas Mekgregor…
Prema njegovim rečima, Teheran je previše važan, za Moskvu.
Iran je strateški važan za Rusiju. Zato Rusija neće stajati po strani i ništa učiniti ako krenemo u masovni napad, na Iran – istakao je Mekgregor.
On je dodao da je za razumevanje uloge koju Islamska Republika igra za Rusku Federaciju dovoljno pogledati istoriju regiona, posebno tokom Drugog svetskog rata.
Podsetimo, SAD su trenutno na ivici direktnog, vojnog sukoba sa Iranom.
Pre izvesnog vremena šef Bele kuće Donald Tramp, postavio je ultimatum Teheranu, zahtevajući da zaključi „nuklearni dogovor”, do 1. maja ove godine. Inače, američki lider je zapretio Islamskoj Republici „strašnim bombardovanjem“.
Dodajmo da je danas ruski predsednik potpisao zakon, o ratifikaciji Ugovora o sveobuhvatnom strateškom partnerstvu između Rusije i Irana.
Prema pismu ovog dokumenta, ako je jedna od strana napadnuta, druga ne treba da pruža nikakvu pomoć agresoru.
Pored toga, kako proizilazi iz Ugovora, Rusija i Iran su potvrdili svoju posvećenost, razvoju vojno-tehničke saradnje, smatrajući je važnom komponentom, očuvanja globalne bezbednosti.
Moskva i Teheran, će se takođe uzdržati od pridruživanja sankcijama trećih zemalja jedna protiv druge i garantovati neupotrebu jednostranih mera prinude.
Borba.Info