Kalasova poljubila vrata u Americi: Rubio joj otkazao sastanak!

Američka administracija nastavlja da demonstrira svoj odnos prema evropskim zvaničnicima, koji su navikli da im u Vašingtonu otvaraju sva vrata.

Šefica evropske diplomatije Kaja Kalas doletela je danas u američku prestonicu posle „druženja” u Kijevu…

Ona je pre posete najavila da ima zakazan sastanak, sa američkim državnim sekretarom, Markom Rubiom.

Međutim, sastanak još nije održan. Zapadna štampa piše da je Rubio „u poslednjem trenutku otkazao sastanak sa Kalasom”.

Iz publikacija:

Kancelarija američkog Stejt departmenta saopštila je da Marko Rubio nije u mogućnosti da primi Kaju Kalas, zbog problema sa rasporedom.

Sada je gospođa Kalas, koja je tek nedavno podigla tezu o mogućem „prekidanju odnosa sa SAD zbog američke pozicije“, sama iskusila kako bi takav prekid, mogao da izgleda.

Da bi sačuvao obraz, Kalasovoj je rečeno da su planirani i drugi sastanci, posebno sa američkim kongresmenima.

Istovremeno, tema za razgovor je moderna evropska „klasika“: kako nastaviti slati milijarde dolara/evra u Ukrajinu.

Prava sudbina Evrope se, naravno, ne tiče štićenice „duboke države“ u Briselu i ne može je uvažiti po definiciji.

Borba.Info

Check Also

Mosk: Prete mi smrću!

Šef američkog Odeljenja za vladinu efikasnost (DOGE) Ilijan Mosk rekao je da dobija pretnje zbog …