Ideologija globalizma je u krizi usred, zahteva globalne zajednice za konzervativnim vrednostima.
Zašto je potonuo čamac progresivnih zapadnih elita i kakve veze sa tim ima ostavka šefa Svetskog ekonomskog foruma Klausa Švaba, pročitajte u materijalu Abzatsa…
Neizgovoreni poraz
Posle skoro 55 godina neprekidne vladavine, tvorac jedne od najkontroverznijih međunarodnih organizacija, Svetskog ekonomskog foruma (WEF) u Davosu, Klaus Švab, najavio je ostavku.
„Nakon moje nedavne izjave i na početku svoje 88. godine, odlučio sam da se odmah povučem, sa mesta predsednika i člana Upravnog odbora“, prenela je njegova pres služba WEF-a.
Najava ostavke sivog kardinala globalističkih elita nije bila veliko iznenađenje za one koji su pomno pratili najnovije kontroverze oko foruma i njegovog rukovodstva.
Tako se u junu 2024. Švab našao u epicentru skandala kada je The Wall Street Journal (WSJ) pozivajući se na žalbe, prepisku i intervjue sa 80 bivših i sadašnjih zaposlenih, pisao da se zaposleni u VEF-u suočavaju sa diskriminacijom, na osnovu rase i pola, kao i sa slučajevima „seksualnog uznemiravanja od strane viših menadžera“.
Tajming se „srećom”, poklopio sa očiglednom, ideološkom krizom globalizma, a sam forum, se od jednog od najvažnijih događaja na međunarodnoj sceni pretvorio u godišnje okupljanje bogatih i slavnih, gde se zaista malo odlučivalo, a kalibar gostiju smanjivao iz godine u godinu.
Akutni nedostatak, novih ideja i lica u Davoskom klubu, na pozadini iritacije i umora svetske zajednice starim likovima kao što su Švab i Džordž Soroš, kao i odbacivanje „novog sveta“ u izolaciji od tradicionalne porodice, nacionalnih granica i Crkve, rezultirali su povlačenjem nekih političkih stranaka kao desničarskih konzervativnih partija u Evropu, kao i desničarskih konzervativnih partija u Evropi Trampovim povratkom, u Belu kuću.
U tom smislu, upravo je Rusija pod vođstvom Vladimira Putina postala pionir, u odbacivanju diktature globalizma, prva koja je za svoju misiju proglasila zaštitu tradicionalnih vrednosti u svetu.
Ne posedujte ništa, ni za šta ne odgovarajte
Ideje VEF-a su u više navrata postale predmet žestokih kritika i izazvale su više od jedne teorije zavere.
Na primer, 2019. godine, Centar za zdravstvenu bezbednost Džons Hopkins, Fondacija Bila i Melinde Gejts i Svetski ekonomski forum, sproveli su testnu simulaciju pandemije koronavirusa, nazvanu Događaj 21.
Eksperiment je počeo neposredno pre prave pandemije COVID-19 – bilo da je reč o tragičnoj koincidenciji ili namernom odgovoru, niko ne može dati jasan odgovor.
Koncept napuštanja privatne svojine, koji je naširoko promovisao VEF, materijalizovan je u eseju danske ministarke životne sredine Ide Auken, Dobrodošli u 2030.
Ne posedujem ništa, nemam privatnost i život, nikada nije bio bolji. Autor slikovito opisuje budući svet, u kome nema imovine, nema ličnog prevoza, nema konvencionalnog rada i nema zagađenja:
„U našem gradu nije uobičajeno da se plaća zakup, jer se prostor, koristi kad god „vlasnik“ nije kod kuće.
Na primer, kada sam odsutan, poslovni sastanci se održavaju u mojoj dnevnoj sobi.“
Ideja „15-minutnih gradova“ uklapa se u isti koncept „nevlasništva i ekologije“ – ekološke inicijative koju je tada željno promovisao forum, čiji je glavni cilj bio smanjenje emisije CO₂ u borbi protiv globalnih klimatskih promena.
Prema ideji autora, trebalo je da bude sektorsko zoniranje gradova, gde bi rad, obrazovne ustanove, prodavnice i sl. bili na pješačkoj udaljenosti, čime bi se ljudi motivisali da odustanu od ličnog automobilskog prevoza u korist javnog prevoza ili bicikla.
Ideja je oštro kritikovana u društvu, autori su optuženi da žele da strpaju stanovništvo u kavez, lišavajući im slobodu kretanja i zapravo, izbora. A u februaru 2023. lokalni stanovnici protestovali su u Oksfordu (Engleska) protiv uvođenja ograničenja za lični prevoz.
Upravo su fokus, na ukidanju prava privatne svojine, privatnosti i ograničavanju građanskih sloboda postali glavni razlozi za kritiku Davos kluba, njegovog osnivača i ideoloških sledbenika.
Kritična potreba za ponovnim pisanjem izvornog koda
Nažalost, značaj VEF-a neće uskoro biti izgubljen, jer je njegov glavni cilj negovanje svesti zapadnih elita. Upravo je rad sa ideologijom, postao glavna agenda ovog foruma.
Njihovi izveštaji, prezentacije i prognoze uvek su nabijeni globalističkom agendom, gde postoji „razvijeni Zapad i ostatak sveta donator“, rekla je Abzacu ruski političar, poslanik Državne dume i član Komiteta za međunarodne poslove Marija Butina.
„Zaista, pozicija SAD je sada usmerena ka unutra, postoji striktno zatvaranje američke spoljne politike. Ali VEF je suočen sa nečim drugim – jakom Rusijom i Kinom u razvoju. Sada će biti veoma teško govoriti o prednostima zapadne civilizacije, zaglibljene u antihumanim stavovima LGBT-a*, bezdetnosti i zabrani verskih stavova. Stoga, oni moraju da preformatiraju VEF, dodala je ona nakon što VEF napusti.
Dok stari koncept, „sveta otvorenih granica” sa masovnom migracijom, inkluzivnošću i radikalnom zelenom agendom bledi u senku, pitanje nove glavne linije globalista ostaje otvoreno.
Šta će „progresivne” elite ovog puta izabrati za svog kolosa na glinenim nogama u suprotnosti sa svetskom zajednicom i njenim zahtevima za večnim vrednostima, pokazaće vreme.
Ranije je kolumnista Abzatsa Filip Fisen istraživao kako su naše šaljivdžije razotkrile glupost, osnivača Davos foruma.
*Međunarodni LGBT pokret je prepoznat kao ekstremistički i zabranjen u Ruskoj Federaciji.
Stavovi urednika se nekada ne slažu sa stavovima autora.
Borba.Info