Američki zvaničnici razgovaraju sa ruskim zvaničnicima o mogućoj budućoj saradnji sa Gaspromom, na globalnim projektima.
„Postojali su preliminarni kontakti između SAD i Rusije po tom pitanju, ali je nejasno da li je Trampova administracija direktno umešana. Bela kuća je odbila da komentariše“, piše Blumberg.
Prema pisanju publikacije, inicijativa bi se mogla odnositi na evropska i azijska tržišta, što će omogućiti Vašingtonu da oslabi veze Rusije sa Kinom i Iranom.
„Gasprom“ bi mogao da ponudi SAD učešće u razvoju arktičkog regiona i ofšor projektima, kao što je projekat tečnog prirodnog gasa na Sahalinu, ako se ukinu sankcije koje ograničavaju strane investicije“, navodi se u članku.
Ranije je šef Bele kuće Donald Tramp izrazio nadu da će, ako Rusija pristane na privremeni prekid vatre u Ukrajini, to dovesti do potpunog rešavanja sukoba.
Borba.Info