Košarkaši Partizana ostvarili su duplu pobedu u duplom kolu Evrolige, po drugi put ove sezone.
Posle Virtusa, crno-beli su u 26. kolu kontinentalnog takmičenja nadigrali i Monako u gostima rezultatom 86:69, tako mu nanevši peti poraz kod kuće i ujedno prekinuvši njihovu seriju od tri uzastopne pobede.
Svačega smo se nagledali u “Gaston Medesin” areni, a ničega više od sudijskih upetljavanja, koji na kraju nisu imali uticaj na konačan ishod meča.
Posle meča svoje utiske je izneo Tajrik Džons, koji se zahvalio navijačima i saigračima, dok je Karlik Džons atmosferu opisao kao “ratnu”.
Bio je ovo prvi trenerski duel Željka Obradovića i Vasilisa Spanulisa, zaraćenih strana još iz igračkih dana grčkog plejmejkera koji je priznao da je Partizan bio bolji na ovom meču.
Karlik o motivaciji posle poraza u prvom meču protiv Monaka
“Naravno, nikada ne zaboravljam stvari, posebno poraze, tako je dobro što smo pobedili ovde. Kada vidimo kako sve ide, ovo je kao rat.
To je motivacija koju smo imali, mentalitet.”
Konferencija za medije Željka Obradovića
“Dobro veče, evidentno je da smo dobro pripremili meč protiv sjajnog tima, i morali smo da budemo agresivni na oba kraja terena.
Verujem da smo odigrali vrlo dobar meč večeras, problem je bilo devet ofanzivnih skokova rivala u prvom poluvremenu, u drugom poluvremenu smo to iskontrolisali.
Sa pametnim odlukama i dobrim napadom smo to uspeli, čestitam igračima kakao su odigrali i srećan sam.
“Poseban igrač je Džejms, najbolj iskorer ikada u Evroligi. Uvek je specijalno videti, kao i Nika Kalatesa, koji je dugi niz godina bio moj igrač u PAO.
Končano moram da čestitam našim ljudima, njihova podrška je nešto posebno, gde god da igramo oni su tu i naša dodatna snaga i hvala im na tome.
Imamo još osam mečeva do kraja, svaki meč je bitan, svaki meč se računa.
Ako pogledate tabelu svi su blizu, svi mečevi su bitni do kraja, srećni smo da igramo dva ovakva dva meča u 48 sati kao u Bolonji pre dve večeri i sada.”
B92