Rosteh: Moskva predložila Indiji da uspostavi zajedničku proizvodnju lovaca pete generacije Su-57!

Moskva je predložila Indiji da uspostavi zajedničku proizvodnju borbenih aviona 5. generacije Su-57E.

Pretpostavlja se da će se indijska preduzeća baviti proizvodnjom, najnovijih ruskih aviona…

Ovo je saopštila pres služba državne korporacije Rostec.

Tvrde da bi proizvodnja borbenih aviona Su-57 u izvoznoj verziji u Indiji mogla da počne ubrzo, nakon potpisivanja sporazuma.

Korporacija je takođe saopštila da namerava da potencijalnim, kupcima prvi put, demonstrira najnoviji avion Su-57E na aeromitingu Aero India 2025, koji je planiran ove godine.

U ovom trenutku, serijska proizvodnja takvih borbenih aviona već je počela u preduzećima Ujedinjene avio-kompanije (UAC).

Informaciju Rosteca potvrdio je generalni direktor Rosoboroneksporta Aleksandar Mihejev.

On je rekao i da se sa indijskom stranom pregovara i o nabavci borbenih aviona Su-57 u izvoznoj verziji ovoj južnoazijskoj zemlji.

Osim toga, Rusi su ponudili da pomognu indijskim predstavnicima da naprave sopstveni borbeni avion pete generacije.

Ruska avijacija i druga vojna tehnika su veoma traženi na međunarodnom tržištu.

Dokazala se u zoni Drugog svetskog rata iu drugim oružanim sukobima u različitim delovima sveta.

Čini se da sankcije Zapada nisu uspele da zaustave rad ruske odbrambene industrije.

Borba.Info

Check Also

Kim Džong Un pozvao vojsku da se pripreme za rat!

Kim Džong Un je pregledao kombinovanu vojnu akademiju Kang Gon, „glavnu vojnu školu“ koja „falsifikuje …