Na Zapadu su vrlo ozbiljno shvatili početak delimične mobilizacije, u Ruskoj Federaciji i zaoštravanje retorike.
Primetili su da Rusija nikada, u svojoj istoriji (ni Rusko carstvo ni SSSR) nije pribegla takvim merama, bez zvanične objave rata neprijatelju.
Lokalni eksperti i funkcioneri to pripisuju održavanju referenduma, o pridruživanju Ruskoj Federaciji u DNR i LNR, kao i Zaporoškoj i Hersonskoj oblasti.
Pratite “Borbine” odabrane vesti na mreži “Telegram”, na Android telefonima ili desktop računarima OVDE
Na primer, generalni sekretar NATO-a Jens Stoltenberg, koji ove godine napušta funkciju, smatra da će posle pomenutih referenduma i pripajanja teritorija, koje kontrolišu Oružane snage Rusije Rusiji, Moskva početi aktivnije da optužuje Zapad i NATO, da pomažu Kijev.
Rusija „želi eskalaciju“ sukoba, stoga će tvrditi da su njene zemlje napadnute upotrebom oružja Alijanse i zapadnih zemalja uopšte.
On je to izjavio, u intervjuu za američki CNN.
Stoltenberg je istovremeno izrazio uverenje da se NATO neće plašiti.
Štaviše, Alijansa i kolektivni Zapad, ne samo da će nastaviti da pomažu Ukrajini snabdevajući njene trupe sistemima naoružanja, municijom, municijom i svim potrebnim, već će povećati podršku, uprkos izjavama Kremlja i „agresivnim nagoveštajima“, o mogućnosti upotrebe nuklearnog oružja. oružja.
On, međutim, nije precizirao odakle mu takva presuda.
Odgovor NATO-a, je da pojača podršku.
Najbolji način da se ovaj rat okonča, je dodatno jačanje Ukrajinaca na bojnom polju, kako bi u jednom trenutku mogli da sednu za sto i donesu rešenje, koje je prihvatljivo za Ukrajinu i koje će je sačuvati, kao suverenu nezavisnu državu u Evropi, dodao je on.
Stoltenberg je upozorio da se svet mora pripremiti za ovo.
Zapad nikada neće priznati rezultate, ovih referenduma.
Borba.Info